< < zpět na seznam škodlivých činitelů Květen

Pilatka  jablečná

Pilatka jablečná

Popis: Způsobuje červivost mladých plodů. Larvy poškozují plod buď na povrchu a vzniká tak obloukovitá korkovitá jizva (plod zůstává na stromě a znehodnocen dozrává). Nebo se larvy prokousají až k jadřinci, kde vznikne dutinka s trusem, který je vytlačován z plodu ven. Takto napadený plod opadává. Ochrana: Na konci kvetení, při opadu květních plátků. Rostlina: Jabloň


Produkty

Decis AL, ovoce a zelenina Decis AL, ovoce a zelenina
Insekticidní přípravek v ředěné formě v rozprašovači vhodný k přímému použití na mšice, molice, ploštice, vrtule, mery, housenky a motýli na zelenině, okrasných i ovocných rostlinách a dřevinách. Patří mezi dotykové a požerové jedy. Účinnou látkou je Deltamethrin. Nemá systémový účinek tzn. že škůdce musí být zasažen přípravkem. Účinkuje i při nižších teplotách.

Decis Protech, monodose Decis Protech, monodose
Jednorázový insekticid proti savým i žravým škůdcům ochrání ovocné dřeviny, zeleninu či jahodník. Působí okamžitě po aplikaci, funguje i při nižších teplotách.

Decis Protech, ovoce a zelenina Decis Protech, ovoce a zelenina
Insekticidní přípravek je určen k ochraně zeleniny, ovoce, bylinek, luskovin, jahodníku a révy vinné proti širokému spektru savých a žravých škůdců. Působí i při nízkých teplotách. 

Desky lepové BIO PLANTELLA, bílé Desky lepové BIO PLANTELLA, bílé
Bílé lepové desky proti škůdcům ovoce, pilatkám, sněti, mšicím, květilkám, bejlomorkám a dalším škůdcům v sadu. Desky jsou opatřeny speciálním lepivým nátěrem, na kterém se škůdci zachytí. Hmyz je nalákán barvou desky. Používá se po odkvetení. Desky jsou oboustranné a jsou bez ochranné lhůty - lepidlo je neškodné pro rostliny. Rozměr desky: 24 x 18 cm.

Desky lepové BIO PLANTELLA, žluté Desky lepové BIO PLANTELLA, žluté
Žluté lepové desky proti mšicím, molicím, vrtuli, třásněnkám, pilatkám, vrtalkám, obaleči jablečnému a ostatním škůdcům v sadu a zahradě. Desky jsou opatřeny speciálním lepivým nátěrem, na kterém se škůdci zachytí. Hmyz je nalákán barvou desky. Používá se po odkvetení. Desky jsou oboustranné a jsou bez ochranné lhůty - lepidlo je neškodné pro rostliny.

Desky lepové, bílé Desky lepové, bílé
Lepové desky jsou určeny pro ochranu zeleniny na záhonech a ochranu proti červivosti ovocných stromů. Chrání před pilatkami, květilkami, plodomorkami, bejlomorkami a dalším hmyzem. Jedná se o biologicky šetrnou ochranu. V balení je 5 kusů. Barva: bílá.

Reldan 22EC Reldan 22EC
Insekticidní přípravek k hubení savých a žravých škůdců na ovocných dřevinách a proti skladištním škůdcům.  

Stromset lepící pás Stromset lepící pás
Lepové desky k odchytu pídalek, samiček píďalky podzimní a mravenců.Výroba těchto stránek byla spolufinancována
z OPERAČNÍHO PROGRAMU
PODNIKÁNÍ A INOVACE