< < zpět na seznam škodlivých činitelů Květen

Pilatka švestková a žlutá

Pilatka švestková a žlutá

Popis: Způsobuje červivost mladých plodů. Na mladých plodech těsně po odkvětu najdeme drobné černé otvory. Uvnitř plodu vyžírají bělavé larvy dužninu, ta je naplněna jejich trusem. Napadené plody opadávají. Ochrana: Ošetřujeme ke konci kvetení - při opadu květních plátků (když je cca 80% květních plátků opadaných). Rostlina: Švestky a ostatní slivoně


Produkty

Decis AL, ovoce a zelenina Decis AL, ovoce a zelenina
Insekticidní přípravek v ředěné formě v rozprašovači vhodný k přímému použití na mšice, molice, ploštice, vrtule, mery, housenky a motýli na zelenině, okrasných i ovocných rostlinách a dřevinách. Patří mezi dotykové a požerové jedy. Účinnou látkou je Deltamethrin. Nemá systémový účinek tzn. že škůdce musí být zasažen přípravkem. Účinkuje i při nižších teplotách.

Decis Protech, ovoce a zelenina Decis Protech, ovoce a zelenina
Insekticidní přípravek je určen k ochraně zeleniny, ovoce, bylinek, luskovin, jahodníku a révy vinné proti širokému spektru savých a žravých škůdců. Působí i při nízkých teplotách. 

Desky lepové, bílé Desky lepové, bílé
Lepové desky jsou určeny pro ochranu zeleniny na záhonech a ochranu proti červivosti ovocných stromů. Chrání před pilatkami, květilkami, plodomorkami, bejlomorkami a dalším hmyzem. Jedná se o biologicky šetrnou ochranu. V balení je 5 kusů. Barva: bílá.

Stromset lepící pás Stromset lepící pás
Lepové desky k odchytu pídalek, samiček píďalky podzimní a mravenců.Výroba těchto stránek byla spolufinancována
z OPERAČNÍHO PROGRAMU
PODNIKÁNÍ A INOVACE